Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.hodina ČS

9. 2. 2011

 Paní učitelka nám rozdala text ve kterém byly informace ohledně starověkého Řecka jako například o Starořeckém divadle či o Olympijských hrách nebo o Trojském koňovi.

Každá skupinka si potom vyhledala v textu ty nejzajímavější a nejpodstatnější informace a to pak odprezentovala před třídou. 

My jsme měli duhou část Olympijských her tak já Vám skusím říct co se dělo když jsme prezentovali... : Ondra začal větou : Řekové byli velmi dobří běžci, Pak pokračovala Bára: "tak například ?Agyés? uběhl 110 kilometrů za méně než devět hodin když po olympijských hrách které vyhrál běžel do své vesnice oznámit to svým spoluobčanům. Nebo Feidipidés uběhl 230 kilometrů z Marathónu do Sparty za asi 20 hodin myslím. Už si to tak nepamatuji ale vím ještě jedno : Vyhrát v olympijských hrách znamenalo hlavně čest a slávu a výherce doslat olivové věnce, vlněné stuhy a palmové listy. Pro vítěze byla také možnost postavení sochy... A v době her byly zakázány jakékoliv násilné činy atd. tak si představte že tento zákon byl porušen jen třikrát !!!

A pak jsme se dostali ke stádiu kdy už byla paní učitelka znepokojna tím jak jsme mluvili- prý kvákáme a tak nějak šeptáme takže nám všem dala domácí úkol který obsahuje pět nebo čtyři věty které v pondělí máme odprezentovat...každý sám ! 

Autor: Kachňau

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 58060
Měsíc: 305
Den: 11